Boottocht Friese Meren 2026 | MeeReizen

Om 9 uur vertrekken we met 3 busjes naar Grou in Friesland. We gaan weer varen. Dit jaar voor de 11de  (elfde!) keer. Om elf uur gaan we inschepen op De Markol aan de kade Oedsmawei. We hebben 'm voor de hele dag afgehuurd en dus vandaag helemaal voor onszelf. De kapitein en de matrozen zien de busjes al aankomen en wachten ons op bij de loopplank. Vandaag maken we weer de boottocht over de Friese Meren. Om elf uur varen we de haven uit. Prachtig. De tocht duurt 4 uur. We varen door het Pikmar, over de Grutte Krite, de Wide Ie, de Siteborster Ie, het Biggenmar en door de kanalen en vaarten ertussenin. Iedereen mag gaan en staan waar ie wil. Benedendeks is een prachtige ruimte waar we ons lunchpakket opmaken en koffie of thee drinken. 

We hebben ook kersen, blokjes kaas en snoep meegenomen. Dit wordt keurig verzorgd door Leanne en Daphne. Het is heel ontspannen aan boord. Het is vandaag prachtig weer en op het achterdek is het behoorlijk druk. Daar moeten wij trouwens ook heel goed opletten, als we onder een lage brug doorvaren. Binnen is het ook gezellig. Gezellig kletsen met elkaar en zingen met de scheepsmicrofoon. De meesten kennen elkaar van onze eerdere vaarten vanuit Grou. Sommigen zijn (bijna) altijd mee geweest. Binnen kunnen we genieten voor diverse optredens. Zoals van Leanne, Sharon, en Annelien. Ook mogen een aantal van ons het stuurwiel bedienen, of met de kapitein op de foto. Echt gaaf.

Op de terugweg naar Borne gaan we eerst naar pannenkoekenrestaurant de Rheezerbelten bij Hardenberg. Daar hebben we namelijk een mooi arrangement aangeboden gekregen. Hier sluiten we deze mooie dag af met een pannenkoek naar keuze met als dessert ijs met verse vruchten en slagroom. Oja, eerst natuurlijk een drankje.

Met dank aan kapitein Richard en matroos Daphne namens de toeristen: Annelien, Brigitte, Ellen, Eric-John, Gerda, Gerran, Harrie, Ina, Jos, Leanne, Lisa, Martine, Ralf, Rian, Robin, Ronald, Ruud, Sharon en Zoltan met Bert, Daphne, Ellen, Leo, Marijan, Susan en Henk.

 

https://www.msmarkol.nl/

https://www.rheezerbelten.nl/